Carbon, Karbon

Okleiny karbonowe

Do oklejania powierzchni lakierniczych pojazdów w celu ich ochrony przed zabrudzeniem i drobnymi uszkodzeniami używa się specjalnej folii o właściwościach termoplastycznych. Okleiny karbonowe są samoprzylepne. Wystarczy podgrzać je do odpowiedniej temperatury, folia ta po przyłożeniu do powierzchni pojazdu samoistnie ją obkleja dokładnie do niej przylegając, jednak wymaga to doświadczenia. Charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na ścieranie oraz na działanie wielu środków chemicznych, jak na przykład detergenty, dzięki czemu można poddawać ją takiej samej pielęgnacji, jak lakierowane powierzchnie. Dodatkowo folia karbonowa na samochód jest wodoodporna, nie powstają na niej zacieki ani nie blaknie pod wpływem nadmiernego promieniowania UV. Jej aplikacja wymaga wprawy, ale za to sprawdza się idealnie do obklejania pojazdów o nietypowych, a nawet skomplikowanych kształtach. Folie karbonowe mogą być stosowane na każdej powierzchni lakierowanej, plastiku, a nawet na szkle, co czyni ją dosyć uniwersalnym rozwiązaniem podczas szybkiej zmiany wyglądu auta.

12.45 zł
Carbon 3D... Symbol: FC1
12.45 zł
Carbon 3D... Symbol: FC2
7.58 zł
Carbon 3D... Symbol: FC2
7.58 zł
Carbon 3D Biały Symbol: FC3

Okleina karbonowa na samochód – jak ją stosować?

Wiele osób zastanawia się, jak prawidłowo stosować folie termoplastyczne. Otóż aplikacja okleiny karbonowej na samochód nie należy do zadań prostych i wymaga odpowiedniego doświadczenia. O ile pojedyncze elementy o niewielkich rozmiarach można bez większych trudności zamontować samodzielnie, o tyle planując zmianę koloru całego pojazdu lub pokrycie go folią w celu ochrony lakieru, lepiej nie podejmować się tego bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Zlecając zadanie fachowcom zyskują Państwo pewność, że folia karbonowa zostanie zaaplikowana bez zarzutu i będzie doskonale prezentować się na powierzchni, przez co ciężko będzie odróżnić ją od lakieru.

Pierwszym krokiem do aplikacji oklein karbonowych na samochód jest dokładne oczyszczenie powierzchni ze wszystkich zanieczyszczeń: pyłu, piasku, soli oraz innych niewielkich zabrudzeń przy pomocy detergentu, który należy spłukać czystą wodą. Po dokładnym osuszeniu należy przystąpić do odtłuszczenia powierzchni auta. Ten rodzaj okleiny nadaje się do każdego rodzaju powierzchni – może być zaaplikowana na zderzaki, progi, maskę czy tylną klapę pojazdu. Posiada ona własny klej, dzięki czemu wystarczy okleić nią auto, po czym posłużyć się suszarką i raklami, żeby przylegała dobrze do powierzchni. Prawidłowo wykonany montaż okleiny karbonowej będzie służył przez wiele lat. Warto tutaj również podkreślić, że im solidniejsza folia tego typu, tym dłużej będzie utrzymywał się efekt.

Folie karbonowe - zalety

Dla właścicieli pojazdów, którzy chcieliby skutecznie ochronić powłokę lakierniczą auta dobrym rozwiązaniem będą folie karbonowe. Dzięki właściwościom termoplastycznym idealnie będą przylegać do powierzchni pojazdu niezależnie od ich kształtu i rozmiaru chroniąc nawet najmniejsze zakamarki przed brudem, uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowaniem UV czy też niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych (śnieg, deszcz, grad) i wahania temperatur (od upałów aż po mrozy). Sprawdzą się dobrze jako zabezpieczenie zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Cena nie jest też wygórowana, dlatego folia jest dosyć ekonomicznym, a do tego prostym i szybkim sposobem na zmianę wyglądu auta.

Folia karbonowa na samochód – charakterystyka i zastosowanie

W naszym sklepie jest dostępnych kilka wariantów folii karbonowej w dwóch różnych rozmiarach. Czarna folia carbon 3D (FC1) sprzedawana jest w szerokościach 150 cm oraz 127 cm. Jej powierzchnia zdaje się być na przemian matowa i połyskująca, dzięki czemu daje niesamowity efekt 3D. Oklejenie nią samochodu nada mu sportowego charakteru. Folia carbon 3D sprawdzi się również do oklejania mebli i innych przedmiotów. W naszym sklepie dostępna jest również folia karbonowa na samochód 3D srebrna (FC2) oraz carbon 3D w kolorze białym (FC3).

Zobacz również

Folie tuningowe Folie przyciemniające

Polecamy
Szybki Kontakt
  • +48 513 911 830
  • naszeokleiny@gmail.com