Akwarium, Terrarium

Posiadasz w domu terrarium bądź akwarium? Często i chętnie wybierane są do niego tzw. fototapety, jednak nowocześnie i stylowo wyglądają akwaria z tłem, komponują się z resztą pomieszczenia, w jakim są usytuowane. W związku z tym warto postawić na gładką, jednokolorową, specjalistyczną folię. Taką folię zakupisz naturalnie na naszeokleiny.pl. Bez względu na to, czy Twoje wnętrza utrzymane są w kolorystyce stonowanej, czy też w żywej — wśród folii do terrarium lub akwarium w witrynie naszeokleiny.pl znajdziesz coś dla siebie. Folia samoprzylepna do akwarium ORACAL występuje w wariantach: błyszczącym oraz matowym.

22 zł
ORACAL Folia... Symbol: VG000
22 zł
ORACAL Folia... Symbol: VG010
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VG031
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VG054
2 zł
Tło błękitne Symbol: VG056
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VG064
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VG065
2 zł
Tło czarne Symbol: VG070
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VG072
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VG073
2 zł
Tło szare Symbol: VG074
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VG082
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VG312
22 zł
ORACAL Folia... Symbol: VM010
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VM031
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VM054
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VM056
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VM064
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VM065
22 zł
ORACAL Folia... Symbol: VM070
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VM072
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VM073
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VM074
28 zł
ORACAL Folia... Symbol: VM082

Jak to zamontować?

Na szczęście jest to bardzo funkcjonalna i prosta w montażu folia samoprzylepna. Jeżeli zatem masz już jakieś doświadczenie w kładzeniu jakiejkolwiek samoprzylepnej okleiny, to także naklejenie tej na akwarium powinno pójść gładko. Wiedząc, w jaki sposób nakleić okleinę na szafkę prawdopodobnie będziesz wiedzieć, jak przykleić folię do akwarium. Najważniejsze jest naturalnie przyklejenie jej dokładnie i precyzyjne usunięcie pęcherzyków powietrza oraz nierówności spomiędzy folii, a powierzchni, do której folia jest przyklejana. Najlepiej zatem już zawczasu, na etapie nakładania folii, zapobiegać takiego rodzaju problemom. Jeżeli do tej pory nie miałeś do czynienia z przyklejaniem samoprzylepnej folii do relatywnie dużej powierzchni, jaką jest tylna ściana akwarium. Pamiętać należy zatem o dokładnym przyklejaniu i wyrównywaniu nawet najmniejszych niedoskonałości, na przykład za pomocą szmatki lub gąbki, którą przeciera się kolejne fragmenty nakładanej jako tło akwarium okleiny. 

Zalety folii ORACAL

Folia ORACAL do akwariów i terrariów jest folią wykonaną z PVC. Ponadto pokryta jest warstwą specjalistycznego kleju. Kolejną warstwą folii ORACAL do utworzenia gładkiego tła do akwarium jest silikonowany papier podkładowy. Taka plastikowa folia idealnie nadaje się jako okleina właśnie do akwariów oraz innych płaskich powierzchni. Folia ORACAL występuje m.in. w kolorach:

  • turkusowym
  • burgundowym
  • jasnoniebieskim
  • jasnozielonym
  • beżowym 
  • czarnym

A także — w innych barwach. Twoje akwarium może zatem stać się bardzo atrakcyjne, nietuzinkowe i nowoczesne, dzięki tak niepozornemu akcesorium jak samoprzylepna folia. Obecnie, jeśli chodzi o wystrój wnętrz, bardzo chętnie stawiamy na minimalizm. Natłok wzorów i kolorów zaczyna razić i przytłaczać. Dotyczy to także akwariów. Gładkie tło w klasycznym, stonowanym, lub wręcz przeciwnie — wyrazistym kolorze. Wystarczy zatem wybrać swój wariant wśród licznych nowoczesnych folii do akwarium, aby stworzyć niepowtarzalną aranżację. Folia przeznaczona do oklejania akwariów i terrariów, wykonana z chlorku winylu może posłużyć także do szeregu innych zastosowań. Przede wszystkim wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wilgocią. Nie jest to jednak jedyna możliwość zastosowania samoprzylepnej folii z PVC do akwariów. Najlepiej samodzielnie znaleźć dla niej także inne powierzchnie do oklejenia.

Szybki Kontakt
  • +48 513 911 830
  • naszeokleiny@gmail.com